NASCAR Cup Series at Martinsville Speedway: ultimii 5 câștigători

started: 3rd

LED: 464/500 ture

marja de victorie: 0.373 secunde

1 Martinsville Cup Series victorie

Truex a condus drumul său în primul tur 30 după începerea a treia zi. Restul zilei a fost al lui. Singura dată când nu a condus a fost să iasă dintr-un avertisment în turul 257. Truex și restul liderilor s-au oprit pentru anvelope proaspete pentru ultimele ture ale etapei 2, în timp ce Kyle Larson a rămas afară în încercarea de a ridica puncte de etapă. Larson, care s-a străduit să rămână în turul principal până în acel moment, l-a depășit pe Truex timp de șase ture înainte ca numărul 19 să revină în față pentru a câștiga etapa 2.

primăvara anului 2019 – Brad Keselowski

fișier buletin foto

început: A 3-A

a condus: 446/500 ture

marja Victoriei: 0,594 secunde

a 2-a victorie din seria Cupei Martinsville

Keselowski a dominat, conducând toate, cu excepția a 54 de ture și câștigând ambele etape, în drum spre a doua victorie a sezonului. Singura dată când Keselowski nu a condus a fost primele cinci ture, când coechipierul său Joey Logano a început în față și din tururile 325-374 Când Chase Elliott a trecut pe scurt mașina numărul 2 și a deținut conducerea timp de 49 de ture.

Fall 2018 – Joey Logano

started: 10lea

LED: 309/500 ture

marja de victorie: 0.107 secunde

prima victorie Martinsville Cup Series

Logano a câștigat pe un cucui-and-run de Martin Truex Jr.pe frontstretch de tur final, o victorie care l-au luat în campionat patru la Homestead Miami. A continuat la primul său titlu NASCAR Cup Series.

Spring 2018 – Clint Bowyer

started: 9th

LED: 215/500 ture

marja Victoriei: 1.146 secunde

prima victorie din seria Cupei Martinsville

într-o cursă care a prezentat doar o precauție non-concurență și a văzut trei piloți diferiți conducând cel puțin 100 de ture, Bowyer a condus finala 215 pentru prima sa victorie.

Fall 2017 – Kyle Busch

a început: a 14-A

a condus: 184/500 ture

marja de victorie: 0,141 secunde

a doua victorie din seria Cupei Martinsville

chase Elliott a condus cursa ieșind din precauție în turul 497 și părea pregătit pentru prima sa victorie din seria cupei din carieră. Asta până când Denny Hamlin s-a lovit de Elliott, determinându-l să lovească peretele exterior la rândul 3 și, în cele din urmă, să-și încheie ziua. Busch a ieșit câștigat după ce l-a depășit pe Martin Truex Jr.pe un final cu carouri verde-alb.