Kurt Busch, Brad Keselowski split Sunday stages at Pocono Raceway

Brad Keselowski wygrał etap 2 w drugim wyścigu NASCAR Cup Series weekendu na Pocono Raceway, przejmując kontrolę na restart z dwoma okrążeniami do przejechania w części 55 okrążeń.

kierowca teamu Penske wziął zieloną flagę w swoim Fordzie nr 2 obok Arica Almiroli Stewart-Haas Racing w Fordzie nr 10. Almirola zajął drugie miejsce na linii startu-mety, a za nim Ryan Newman w swoim Nr. 6 Roush Fenway Racing Ford. Martin Truex Jr. i Ricky Stenhouse Jr. były wówczas odpowiednio czwarte i piąte.

Kevin Harvick (zwycięzca soboty), Austin Dillon, Kurt Busch (zwycięzca pierwszego etapu), Matt DiBenedetto i Denny Hamlin ukończyli czołową dziesiątkę.

RELATED: wyniki etapu 2

Keselowskiemu przypisuje się cztery okrążenia poprowadzone przez pierwsze dwa etapy — wszystkie pod koniec drugiego etapu. Mini zwycięstwo w wyścigu oznacza trzecie w tym sezonie zwycięstwo Keselowskiego.

Po tym, jak Chris Buescher uderzył w ścianę wewnętrzną, na etapie pozostało pięć okrążeń. To przyszło jedno okrążenie po osobnym restarcie.

z 10 okrążeniami do przejechania, Kyle Busch obrócił się podczas walki z Ryanem Blaneyem o pozycję i wślizgnął się w wewnętrzną ścianę.

Żółtodziób Christopher Bell — zajął trzecie miejsce w 1.etapie — uderzył w ścianę na początku 2. etapu na 39. okrążeniu. Buescher, który był również w pierwszej dziesiątce na końcu pierwszego etapu, zrobił to samo sześć okrążeń później. Dzień Bella zakończył się wcześnie, a Buescher pozostał na naprawach do drugiego wraku.