Jeff Teague

Atlanta Hawks (2009-2016)

sezon 2009-10

Teague został wybrany przez Atlanta Hawks w drafcie NBA w 2009 roku. 20 lipca 2009 roku podpisał kontrakt z Hawks. Jako debiutant w latach 2009-2010 zdobywał średnio 3,2 punktu, 1,7 asysty i 0,9 zbiórki w 10,1 minuty (.396 FG%,837 FT%), grając w 71 meczach (trzy starty) i zajmując 10 miejsce wśród żółtodziobów w asystach. 14 kwietnia zakończył sezon w wielkim stylu, ustanawiając rekordy kariery w kilku kategoriach z 24 punktami, 15 asystami i pięcioma odbiciami przeciwko Cleveland Cavaliers, trafiając 11 z 19 z boiska i grając wszystkie 48 minut. Grał oszczędnie w fazie Play-off, w której Hawks przegrali z Orlando Magic w półfinale Konferencji.

sezon 2010-2011

w sezonie 2010-2011 Gwardia drugiego roku notowała średnio 5,2 punktu, 2,0 asysty i 1,5 zbiórki w 13,8 minuty (.438 FG%,375 3FG%,794 m n. p. m.). W dwumeczu punktował 12 razy, w tym trzy 20-punktowe. Czterokrotnie prowadził zespół w asystach i trzykrotnie zdobywał punkty. 12 marca 2011 roku w wygranym 91-82 meczu z Portland Trail Blazers zremisował z dorobkiem 24 punktów. Podczas meczu pierwszej rundy Play-off Hawks ’ 2011 Z Orlando Magic, Teague zagrał poniżej 10 minut w zaledwie dwóch meczach, ponieważ Hawks wygrali 4-2. Został przesunięty na miejsce startowe w meczu drugiej rundy z Chicago Bulls po kontuzji startera Kirka Hinricha. Teague rozpoczął wszystkie sześć meczów przeciwko Bulls, a Hawks przegrali 4-2. Teague zdobywał średnio 14,8 punktu i 4,2 asysty w ciągu 38,1 minuty w swoich sześciu startach w fazie Play-off, znacznie powyżej średniej sezonu regularnego.

sezon 2011-2012

Teague z Hawks w styczniu 2012

Teague w latach 2011-2012 rozpoczął wszystkie 66 meczów, średnio 12,6 punktu, 4,9 asysty, 2,4 zbiórki i 1,6 przechwytu w 33,1 minuty (.476 FG%,342 3FG%,757 m n. p. m.). W 2009 roku został wybrany na najlepszego zawodnika NBA, a w 2009 roku został wybrany na najlepszego zawodnika NBA. Miał 10 20-punktowych starć i trzy podwójne duble w sezonie regularnym, oprócz czterech dwucyfrowych meczów podczas przegranej Hawks 4-2 w pierwszej rundzie playoff Z Boston Celtics.

sezon 2012-2013

w sezonie 2012-2013 Teague zanotował najwyższe w karierze 14,6 punktu i 7,2 asysty, a także 2,3 zbiórek i 1,5 przechwytów w ciągu 32,9 minuty (.451 FG%,359 3FG%,881 FT%), pojawiając się w 80 meczach drużyny (78 startów). W latach 2012-2013 zanotował dziesięć meczów 20-punktowych i 10-asyst, co było trzecim najwyższym wynikiem w historii rozgrywek w jednym sezonie (Pete Maravich – 12 W latach 1972-73 i Eddie Johnson – 11 w latach 1984-85). 16 stycznia 2013 zdobył 28 punktów w wygranym 109-95 meczu Z Brooklyn Nets. Teague wziął później udział w Taco Bell Skills Challenge podczas NBA All-Star Weekend. Hawks po raz kolejny zostali znokautowani w pierwszej rundzie play-offów, przegrywając 4-2 z Indianą Pacers.

sezon 2013-14

10 lipca 2013 roku Teague został przedłużony o cztery lata ofertą za 32 miliony dolarów przez Milwaukee Bucks, jednak trzy dni później Hawks dopasowali ofertę. 26 grudnia 2013 zdobył 34 punkty w wygranym 127-125 meczu z Cleveland Cavaliers. 18 marca 2014 zremisował z 34 punktami w wygranym 118-113 meczu z Toronto Raptors. 14 kwietnia został wybrany zawodnikiem tygodnia Konferencji Wschodniej za mecze rozgrywane od poniedziałku 7 kwietnia do niedzieli 13 kwietnia. Zdobył swój pierwszy tytuł gracza tygodnia po średnio 20,3 punktu, 5,8 asyst, 2,0 zbiórek i 1,8 przechwytów w ciągu 33,8 minut na mecz (.509 FG%,917 FT%) w czterech meczach, w tygodniu, w którym Jastrzębie pokonały 3-1.

Hawks zakończyli sezon 2013-14 jako ósme miejsce na Wschodzie, ostatecznie przegrywając w pierwszej rundzie play-off z Indianą Pacers w siedmiu meczach. Teague zdobył w dwumeczu we wszystkich siedmiu meczach, w tym w trzech dwumeczu 20-punktowym i miał JEDEN dwumecz. 1 maja zdobył wysokie 29 punktów w playoffach, a 24 kwietnia zaliczył pierwsze w karierze double-double z 22 punktami i WYSOKIE 10 asyst w playoffach.

sezon 2014-15

29 stycznia 2015 roku Teague został wybrany jako rezerwowy do Konferencji Wschodniej w NBA All-Star Game 2015. Teague poprowadził Hawks do pierwszego miejsca na Wschodzie. W pierwszej rundzie przeciwko Brooklyn Nets, Teague zdobywał średnio 14,2 punktu i 7,8 asysty na mecz. W meczu 6. Teague zaliczył 13 asyst bez żadnego punktu, pomagając Hawksom zakończyć serię z dominującą wygraną 114-87. W półfinale Konferencji przeciwko Washington Wizards Teague zdobywał średnio 16,3 punktu i 7,0 asysty na mecz. W czwartym meczu Teague zanotował 26 punktów i 8 asyst, zdobywając 10 punktów w czwartej kwarcie i uderzając sprzęgłem za trzy punkty w ostatnich minutach, przypieczętowując zwycięstwo 106-101 nad Wizards i remisując serię na 2-2. W meczu 6. zanotował 20 punktów i 7 asyst, a w ostatniej minucie asystował DeMarre Carroll na dwóch kolejnych zdobyczach, dając Jastrzębiom czteropunktową przewagę. Wygrali 94-91 po tym, jak potencjalny remis za trzy punkty Paula Pierce ’ a został odrzucony, zamykając serię 4-2. Ostatecznie przegrali z Cleveland Cavaliers w finale Konferencji Wschodniej.

sezon 2015-16

na początku sezonu 2015-16 Teague zaczął rywalizować o minuty z rezerwowym obrońcą punktowym Dennisem Schröderem, ponieważ jego rola zaczęła się zmniejszać głównie z powodu ulepszonej gry Schrödera i spadku Teague ’ a do produkcji. W połowie sezonu Teague zaczął interesować się przeciwnymi drużynami, a Hawks podobno rozmawiali z innymi drużynami o potencjalnych Transakcjach z udziałem Teague ’ a. 1 lutego 2016 roku Teague zdobył 32 punkty i zaliczył pięć rzutów za trzy punkty w wygranym 112-97 meczu z Dallas Mavericks. Teague pomógł Hawksom dotrzeć do półfinału Konferencji Wschodniej, gdzie zostali pokonani przez Cleveland Cavaliers.

Indiana Pacers (2016-2017)

7 lipca 2016 roku Teague został wymieniony do Indiana Pacers w trzyosobowej umowie z Hawks i Utah Jazz. 26 października 2016 roku zadebiutował w drużynie Pacers, zdobywając 20 punktów i 8 asyst w wygranym 130-121 meczu z Dallas Mavericks. 9 listopada zdobył 30 punktów w dogrywce 122-115 nad Philadelphia 76ers. 20 listopada zremisował z Oklahoma City Thunder, zdobywając 30 punktów, 9 asyst i 6 przechwytów w dogrywce 115-111. 30 grudnia zanotował 17 asyst w wygranym 111-101 meczu z Chicago Bulls. W latach 2016-2017 Teague został pierwszym zawodnikiem Pacers, który rozpoczął 82 mecze od czasu Mike 'a Dunleavy’ ego Jr.w latach 2007-2008.

Minnesota Timberwolves (2017-2020)

10 lipca 2017 roku Teague podpisał trzyletni kontrakt wart 57 milionów dolarów z Minnesota Timberwolves. 27 grudnia 2017, w meczu przeciwko Denver Nuggets, Teague doznał skręcenia w lewym kolanie w klasie 1, a następnie został wykluczony na dwa do czterech tygodni. Do akcji powrócił 10 stycznia przeciwko Oklahoma City Thunder po przegranym siedmiu meczach.

Teague opuścił sześć meczów na początku sezonu 2018/2019 ze stłuczonym lewym kolanem. 5 grudnia zaliczył 18 asyst w wygranym 121-104 meczu z Charlotte Hornets. Od połowy grudnia do początku stycznia opuścił dziewięć meczów z powodu zapalenia lewej kostki. Od końca stycznia do początku lutego kontuzja lewej stopy utrzymała go na kolejnych ośmiu meczach. 21 marca został wykluczony na resztę sezonu po kontuzji lewej stopy, której doznał w grudniu. 11 kwietnia poinformowano, że operacja Teague ’ a na lewą kostkę zakończyła się sukcesem.