Rezultate NASCAR Pocono Organic 325: Kevin Harvick câștigă pentru prima victorie în carieră la Pocono Raceway

pentru prima dată în 39 de cariere începe Kevin Harvick este câștigător la Pocono Raceway, deoarece a luat steagul în carouri după ce a condus ultimele 17 ture ale Pocono Organic 325. Harvick are acum doar două piese pe care NASCAR Cup Series le face o oprire regulată la faptul că nu a câștigat o cursă – Roval la Charlotte Motorspeedway și Kentucky Motor Speedway. Harvick a terminat pe locul doi de patru ori la Pocono, cel mai recent în 2017.

Harvick l – a oprit pe Denny Hamlin-cu care este acum la egalitate pentru conducerea Cup Series cu trei victorii în acest sezon-pentru a preda mașinii nr.11 un loc secund. Aric Almirola — care a condus cele mai multe ture în această cursă a terminat pe locul trei, pentru al treilea loc consecutiv în top 5. primii 20 de clasați din Cursa de astăzi vor fi inversați pentru grila de start pentru a doua jumătate a NASCAR Cup Series doubleheader la Pocono Raceway, în Pocono 350, ceea ce înseamnă că Harvick va începe pe locul 20, în mijlocul pachetului. Ryan Preece a terminat pe locul 20 și va începe pe stâlp, Austin Dillon alăturându-l pe primul rând.