Krátká historie bobování

rychlý, zuřivý, nebezpečný a napínavý popisuje bobování, ale jak to všechno začalo? Sáňkování byl vždy populární v Severní polokouli kapela bobování nevyvinul až 1800. Lidé hledali něco, co dělat během zimních měsíců v místech, jako je St. Moritz ve Švýcarsku. Toto místo bylo důležité pro vývoj bobování. Bobování se vyvinulo, protože turisté hledali zábavu během zimních měsíců ve Svatém Mořici. Upravili sáňky a používali uličky a silnice jako stopu ve městě. K sáňkám byly také přidány desky a řízení.

nebezpečí střetu s chodci bylo častou stížností lidí ve Svatém Mořici. Nebezpečí, vést k první led track s half pipe v roce 1870. Sport také dále rozvíjet, když soutěž začala po Cresta run St. Moritz v roce 1884. Kluby se začaly otevírat od roku 1890 a mezinárodní Bobová a Skeltonská federace (FIBT) byla založena v roce 1923. To bylo důležité pro to, aby byl sport přijatelnější a organizovanější. Sport byl zařazen do prvních olympijských her v roce 1924. První olympiáda zahrnovala pouze čtyřčlenné bobové soutěže. Dvoučlenná Bobová soutěž vznikla během olympijských her 1932.

ženy se od svého vzniku vždy věnovaly bobování, ale až do zimních olympijských her 2002 se nesměly účastnit dvouhry. Ženská Bobová soutěž však začala v březnu 1983, kdy se v rámci Světového poháru téhož roku konaly demonstrační závody žen.

země ze severní Evropy a Skandinávie měly největší úspěch v Bobových soutěžích. Německo, Švýcarsko, Rakousko, Kanada, Itálie a Spojené státy v současné době dominují sportu. Je to pravděpodobně způsobeno dlouhými zimními měsíci a přístupem k tratím světové úrovně nebo koučováním v těchto zemích.

posádky bobů se v průběhu let změnily z velkých týmů pěti nebo šesti na dvou a čtyřčlenné posádky, které se dnes účastní soutěží. Bobové dráhy byly původně přírodní tratě bez chlazení. První bobové dráhy byly rovné. Moderní tratě jsou nyní z betonu a pokryté ledem. Zvraty a obraty byly přidány postupně v průběhu let. Bobová dráha mnohokrát změnila materiály a hmotnost. Původní boby byly většinou dřevěné, ale změnily se na sklolaminát a kov s aerodynamičtějšími rámy pro zvýšení rychlosti.

Bobování historie ukazuje, jak jednoduchý sport začal pro zábavu vyvinula do neuvěřitelně rychlý sport s týmy lidí, kteří se věnují vzdělávání a lepší návrhy oblečení, vybavení a boby. Soutěže, posádky, tratě a školení se změnily v důsledku mnoha let pokusů a omylů. To vytvořilo moderní bobový sport, který dnes každý zná.