US Open 2020 cote: linii timpurii și predicții pentru traverse de Top în domeniu

eticheta de dormit de obicei nu se aplică jucătorilor de golf care au câștigat un major în anul precedent.

cu toate acestea, aceasta este poziția pe care Gary Woodland o are în intrarea în US Open 2020 la Winged Foot Golf Club din Mamaroneck, New York.

campionul US Open 2019 nu este în cea mai bună formă și este departe de conversația favoritelor care va avea loc joi.

Dustin Johnson este blocat în statutul de favorit după cursa sa remarcabilă prin Cupa FedEx, în timp ce Jon Rahm și Justin Thomas sunt aproape în spatele lui cu cele mai mici șanse de a câștiga titlul.

eticheta favorită nu a fost o poziție ideală de deținut în ultima vreme la majors, deoarece Collin Morikawa, Shane Lowry, Tiger Woods și Woodland au câștigat cu cote mai lungi atribuite acestora în ultimele cinci majors.

cote US Open 2020

Dustin Johnson (+850; pariați 100 $pentru a câștiga 850$)

Darron Cummings/Associated Press

de la cravata lui pentru în al cincilea rând, la deschiderea caritabilă a zilei de lucru din iulie, formularul Woodland a scăzut.

în ultimele sale cinci starturi, Woodland nu a terminat în top 20. Cea mai bună poziție a lui a fost o egalitate pentru locul 22 la Memorial.

aceste performanțe indică faptul că pădurea se luptă la piciorul înaripat, dar el deține un avantaj în experiența câștigătoare majoră deasupra altor jucători de golf cu cote lungi în domeniu.

tânărul de 36 de ani a început puternic la Campionatul PGA cu un prim tur 67, dar nu a înregistrat un scor peste 73 la primul major al sezonului. De fapt, în ultimele sale patru starturi majore, Woodland a cardat 10 runde de 74 sau mai mici. Acesta ar putea fi un semn pozitiv care se îndreaptă spre un curs dificil.

dacă Woodland rămâne consecvent în primele două runde, el ar putea să se pună în dispută și să meargă după titluri US Open.

dacă este ceva, un început constant l-ar putea pune în top 20 sau 30 și l-ar propulsa înainte cu încredere, intrând în acumularea către maeștri.

în acest moment, Woodland se află la +750 pentru a termina în top 20, ceea ce poate fi cea mai bună valoare pentru el dacă nu poți avea încredere în el câștigând direct.

predicție: Top 20

Sungjae Im (+8000)

John Bazemore/Associated Press

Sungjae Im poate avea cea mai bună valoare a Jucători de golf cu cote mai profunde.

la Campionatul turului, sud-coreeanul a terminat la egalitate pentru locul 11 și a împușcat un al doilea tur 64.

cu o săptămână înainte de începerea Cupei FedEx, el a câștigat încredere prin împușcarea a patru runde în anii 60 la Campionatul Wyndham.

Winged Foot este creat pentru a juca mult mai dificil decât Sedgefield Country Club, dar această performanță ar putea fi privită ca punctul de cotitură în anul de 22 de ani.

în iulie și August, Im a trecut printr-o întindere de șapte turnee în care a terminat în afara top 50 sau a ratat tăierea în șase evenimente. Cel mai bun final al său în acea cursă a fost o egalitate pentru locul 35 la FedEx-St.Jude Invitational.

Im este privit ca o lovitură lungă pentru a câștiga la Winged Foot, deoarece a ratat tăierea la ultimele sale patru majore, dar nu a fost teribil la Campionatul PGA după ce a împușcat un 73 și 71.

dacă produce scoruri similare la un teren de golf mai dur, ar putea fi într-o formă excelentă. 2006 US Open la picior înaripat a fost câștigat de Geoff Ogilvy la cinci cu o rundă finală 72.

Im ar putea fi plasat într-un nivel similar cu Woodland ca o potențială lovitură lungă, cu șansa de a încasa cote mari pentru a termina chiar și în top 20 la +600.