Tylko jeden finisher na tegorocznych maratonach Barkley ultra event

głównym bohaterem jest kurs Na maratonach Barkley, gdzie w tym roku był tylko jeden oficjalny finisher!

Ten ultra maraton w Tennessee w USA ma 60 godzin przerwy, a w zeszłym tygodniu tylko jednemu biegaczowi udało się to osiągnąć. Powiedzieć, że kurs jest brutalny, byłoby niedopowiedzeniem.

*inny finisher ukończył kurs w 60 godzin i zaledwie 6 sekund, ale nie został uznany za oficjalnego finishera, pomimo posiadania wszystkich dokumentów kontrolnych (stron z powieści). Maraton Barkley to pięć okrążeń, które łącznie 100 mil, ale większość biegaczy nie dotrzeć do mety, z zaledwie 15 osób od pierwszej imprezy w 1986 roku.

ten legendarny wyścig, który biegnie przez zarośnięty las i lasy Parku Stanowego Frozen Head, jest uważany za jeden z najtrudniejszych wyścigów szlakowych na świecie. Barkley ultra z maksymalnym polem zaledwie 40 biegaczy ma wiele osobliwości, w tym opłatę startową w wysokości 1,60 USD (około 1,25 GBP) i tajemniczy proces rejestracji. Biegacze są zobowiązani do zbierania stron powieści na trasie, aby udowodnić, że przebiegli prawidłową trasę wyścigu do mety.

zwycięzcą 2017 roku został John Kelly (z Waszyngtonu), który uzyskał czas 59: 30:53. Nieoficjalnie drugie miejsce zostało ukończone w 60 godzin i 6 sekund, ale pozostaje niezrealizowane, ponieważ czas odcięcia wynosi 60 godzin.