Supercross: wyniki i wyniki po zakończeniu sezonu 17 w Salt Lake

Eli Tomac został najstarszym zawodnikiem w historii Supercross, który zdobył swoje pierwsze mistrzostwo w dywizji premier 450, ponieważ Zach Osborne wygrał niedzielny finał sezonu 2020.

Tomac, 27 lat, zdobył tytuł na piątym miejscu, co dało mu siedem kolejnych podiów w Monster Energy AMA Supercross. Cooper Webb, jedyny inny kwalifikujący się zawodnik mistrzostw, spadł w pierwszej turze i zajął ósme miejsce, kończąc serię ośmiu kolejnych podiów.

z pierwszym 450 zwycięstwem w karierze, Osborne stał się pierwszym jeźdźcem poza Tomacem, Webbem i Kenem Roczenem, który wygrał w ostatnich siedmiu rundach.

wszystkie wydarzenia zostały zakwestionowane na Rice-Eccles Stadium w Salt Lake City w stanie Utah, po tym jak seria została wstrzymana na 85-dniowe zwolnienie z powodu nowej pandemii koronawirusa (covid-19).

Jason Anderson, który poprowadził wyścig na 15 okrążeniach, aż stracił miejsce z kilkoma minutami, zajął drugie miejsce, za nim Dean Wilson (który poprowadził sześć okrążeń) i Malcolm Stewart.

Webb zajął drugie miejsce w klasyfikacji sezonu, pięć punktów wyprzedzając Roczena, który w finale był siódmy.

w finałowym turnieju 450 w swojej karierze, dwukrotny mistrz Chad Reed zajął 10.miejsce.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć wyniki rundy 17 450 main/Final 450 points standings

finał 250 East / West Showdown dostarczył ciekawych zwrotów akcji, gdy czerwona flaga na okrążeniu 2 wymagała pełnego wznowienia turnieju głównego.

w klasie 250 West Dylan Ferrandis skutecznie obronił tytuł mistrzowski po przejściu kwalifikacji ostatniej szansy. Ferrandis mocno rozbił się w wyścigu heat, ale odbił wygrywając LCQ.

w starciu Ferrandis miał ciężki start i był siódmy, gdy Austin Forkner, drugi pretendent do tytułu, mocno rozbił się na drugim okrążeniu podczas biegu na drugim miejscu. Kontuzjowany Forkner nie był obecny na pełnym wznowieniu wyścigu, przekazując mistrzostwo Ferrandisowi (który mimo kolejnego upadku zajął czwarte miejsce w turnieju głównym) drugi rok z rzędu.

w klasie 250 East, Shane McElrath miał ciężką przerwę, gdy wyścig został wznowiony, eliminując dużą przewagę nad rywalem mistrzowskim Chase ’ em Sextonem. Po restarcie, Sexton miał lepszy start i pracował z kolegą z drużyny Jettem Lawrence ’ em, aby ominąć Mcelratha i objąć prowadzenie.

Sexton wygrał main event (piąty w sezonie) i swoje drugie mistrzostwo z rzędu 250, podczas gdy McElrath zajął drugie miejsce.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć wyniki rundy 17 250 / wyniki końcowe 250 punktów wschodnich/wyniki końcowe 250 punktów Zachodnich