Josh Smith

Atlanta Hawks (2004-2013)Edit

Smith z The Hawks w marcu 2012

Smith został wybrany przez Atlanta Hawks z 17 numerem w drafcie NBA w 2004 roku. W 2005 roku wygrał NBA Slam Dunk Contest podczas NBA All-Star Weekend. W tej samej konkurencji, wraz z Jasonem Richardsonem, Vince ’ em Carterem, Spudem Webbem i Michaelem Jordanem, był dopiero piątym zawodnikiem, który zanotował trzy doskonałe wyniki. Smith zdobywał średnio 9,7 punktu, 6,2 zbiórki i 1.95 bloków na mecz w sezonie 2004-05 i został wybrany do NBA All-Rookie Second Team.

3 marca 2007 roku Smith złamał 500 blokadę kariery, co czyni go najmłodszym graczem w historii NBA. Sezon 2006/2007 zakończył ze średnią 16,4 punktów, 8,6 zbiórek, 3,3 asyst, 1,4 przechwytów i 2,9 bloków na mecz. 17 listopada 2007 Smith zdobył 38 punktów w meczu przeciwko Milwaukee Bucks.

8 sierpnia 2008 roku Smith podpisał ofertę z Memphis Grizzlies, ale Hawks szybko dopasowali ofertę.

2 lutego 2010 roku, w przegranym 99-106 meczu z Oklahoma City Thunder, Smith został najmłodszym zawodnikiem (w wieku 24 lat), który zanotował 1000 zablokowanych strzałów w karierze. Pod koniec sezonu po raz pierwszy w karierze został wybrany do NBA All-Defensive Second Team.

Detroit Pistons (2013-2014)Edit

10 lipca 2013 roku Smith podpisał czteroletni kontrakt wart 54 miliony dolarów z Detroit Pistons.

22 lutego 2014 roku Smith zanotował najwyższy wynik w pierwszej połowie kariery, wynoszący 24 punkty, kończąc sezon na 32 pozycji w przegranym 102-113 meczu z Dallas Mavericks. Zakończył swój pierwszy sezon w Detroit ze średnią 16,4 punktów, 6,8 zbiórek, 3,3 asyst, 1,4 przechwytów i 1,4 bloków na mecz

22 grudnia 2014 roku Smith został zwolniony przez Pistons. W 28 meczach w sezonie 2014-15 Smith zdobywał średnio 13,1 punktu, 7,2 zbiórki i 4,7 asysty na mecz, strzelając 39,1% z boiska, 24,3% z rzutów za trzy punkty i 46,8% z linii rzutów wolnych. W 105 meczach z Pistons Smith zdobywał średnio 15,5 punktu, 6,9 zbiórki i 3,7 asysty na mecz.

Houston Rockets (2014-2015)Edit

26 grudnia 2014 roku Smith podpisał kontrakt z Houston Rockets i zadebiutował tamtej nocy. W niecałe 32 minuty akcji poza ławką, zanotował 21 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty w wygranym 117-111 meczu Rockets Z Memphis Grizzlies. Po tym meczu Smith został przesunięty do wyjściowego składu, ale zmagał się, ponieważ Rockets wygrali tylko jeden z czterech kolejnych meczów. Po porażce z New Orleans Pelicans, Smith został przeniesiony z powrotem na ławkę, aby pomóc mu poczuć się lepiej w drużynie.

podczas play-offów NBA w 2015 roku Smith miał wiele imponujących meczów. W drugim meczu pierwszej rundy przeciwko Dallas Mavericks, Smith zremisował swoją karierę w playoff-wysoko z 9 asystami, z czego 6 przypadło przyjacielowi z dzieciństwa i byłemu koledze z drużyny AAU, Dwightowi Howardowi, ponieważ pomógł poprowadzić Rockets do zwycięstwa. Później zdobył odpowiednio 23 i 20 punktów w meczach 4 i 5, ponieważ Rockets wygrali serię w pięciu meczach. W meczu 6. półfinału konferencji przeciwko Los Angeles Clippers, zdobył 19 punktów, 14 w czwartej kwarcie, prowadząc powrót z 19 punktów w dół w meczu eliminacyjnym NA road to force, a ostatecznie wygrywając, decydujący mecz 7. Podczas play-offów, Smith zdobył 38% swoich trzypunktowych prób.

Los Angeles Clippers (2015-2016)Edit

16 lipca 2015 roku Smith podpisał roczny kontrakt z Los Angeles Clippers. 28 października zadebiutował dla Clippers w meczu otwarcia sezonu przeciwko Sacramento Kings, zdobywając 1 punkt, 6 zbiórek i 4 bloki z ławki w wygranym 111-104.

Return To Houston (2016)Edit

22 stycznia 2016 Smith został oddany do Houston Rockets, wraz z prawami draftu do Serhija Liszczuka i Cash considerations, w zamian za prawa draftu do Maarty Leunen. Później tego samego wieczoru powrócił do Rockets, notując 2 punkty (przy strzelaniu 1 z 10), 5 zbiórek, 6 asyst, 2 przechwyty i 3 bloki w wygranym 102-98 meczu z Milwaukee Bucks. Dwa dni później, w swoim drugim meczu z Rockets, Smith zdobył 16 punktów w wygranym 115-104 meczu z Dallas Mavericks. 2 lutego zdobył 19 punktów jako starter w wygranym 115-102 meczu z Miami Heat.

Edit

5 + milion kontrakt z Sichuan Blue Whales Chińskiego Związku Koszykówki. W swoim drugim meczu dla Sichuan 16 listopada 2016, Smith zanotował 41 punktów, 19 zbiórek, pięć bloków w przegranym meczu z Guangdong Southern Tigers. W meczu strzelił 7 z 18 z 3 punktów. W 26 meczach zdobywał średnio 18,8 punktu, 10,6 zbiórek, 3,2 asysty i 2,0 bloku w ciągu 29,5 minuty na mecz, a w ciągu 29,5 minuty na mecz zanotował tylko jeden start.

Maccabi Haifa B. C. (2017)Edit

28 września 2017 roku Smith dołączył do izraelskiego zespołu Maccabi Haifa na sezon przedsezonowy U.S. tour, w celu ponownego zagrania w NBA.

New Orleans Pelicans (2017)Edit

28 października 2017 roku Smith podpisał kontrakt z New Orleans Pelicans, aby pomóc zespołowi w radzeniu sobie z licznymi kontuzjami. Nowy Orlean musiał użyć zwolnienia z NBA, aby go podpisać, ponieważ ich skład stał się w wieku 16 lat, jeden nad dozwolonym limitem 15. 10 listopada 2017 roku wystąpił w trzech meczach dla Pelicans.