20 największych wybuchów w historii sportu

fani sportu uwielbiają obgryzać paznokcie, aż do gier drucianych. Dwie równomiernie dobrane drużyny rywalizujące ze sobą mogą być koniecznością oglądania meczów, które zamieniają się w klasykę wszech czasów. Mecze, takie jak 2016 World Series pomiędzy Cleveland Indians i Chicago Cubs lub cud na lodzie na Igrzyskach Olimpijskich 1980 są ekscytujące. Trzymają kibiców sportowych przyklejonych do siedzeń i ekranów telewizyjnych sezon po sezonie. Niestety, nie każda gra może być tak ekscytująca.

w wielu przypadkach zespoły szkolne i zawodowe są beznadziejnie ogrywane, wyeksploatowane i wyeksploatowane.

niezależnie od tego, jak grała drużyna przegrywająca, zwycięzcy zasłużyli na zwycięstwo. Wyjątkowy talent, solidna strategia i praca zespołowa przyczyniły się do tych wyjątkowych zwycięstw. Rozważmy pięć bramek Andy 'ego Cole’ a w meczu Manchesteru United Z Ipswich Town w 1995 roku. Przy końcowym wyniku 9-0, ta różnica bramek ustanowiła rekord Premier League Soccer, który nadal istnieje. Jest też tenisistka Steffi Graf, która w wieku 18 lat pokonała swoją rywalkę Natashę Zverevą 6: 0, 6: 0 podczas French Open 1988. I za 32 minuty nie mniej.

w sporcie, tak jak w życiu, rolę odgrywają umiejętności, szczęście, wyczucie czasu, a może nawet trochę przeznaczenia. 24/7 Wall St. przejrzał historyczne rekordy sportowe, aby zidentyfikować 20 największych uderzeń w sporcie – tak jak te zwycięstwa są oszałamiające, tak też są straty. Należy zauważyć, że niekoniecznie stanowią one największy margines zwycięstwa w każdym sporcie, a Mecze zostały wybrane na korzyść nowszych meczów i rozpoznawalnych drużyn.

24/7 Wall St.przejrzał poprzednie gry w sporcie zawodowym, studenckim i międzynarodowym, aby znaleźć jedne z największych marginesów zwycięstwa w historii sportu. Wiele danych pochodzi z rodziny witryn odniesienia sportowego.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć 20 największych dmuchańców w historii sportu.

źródło: Mike Powell / Allsport/Getty Images

20. Golden State Warriors vs. Sacramento Kings
> wynik: 153 – 91
> Sport: NBA
> Data: listopad 2011 2, 1991

do przerwy, Golden State Warriors dali do zrozumienia, że odnieśli wielkie zwycięstwo w meczu przeciwko Sacramento Kings. Wynik 88-41. Ostatecznie margines zwycięstwa był jeszcze większy: 153-91. Czterech wojowników zdobyło co najmniej 20 punktów.

źródło:

19. Syracuse Nationals vs. New York Knicks
> wynik: 162-100
> 25, 1960

w Boże Narodzenie 1960, gospodarz Syracuse Nationals pokonał New York Knicks 162-100. To 62-punktowe zwycięstwo ustanowiło rekord największej strzelaniny w historii NBA-trwającej 12 lat. Obecnie rekord jest wyrównany na czwartym miejscu w historii NBA. Zawodnicy Nationals Hal Greer i Dave Gambee zdobyli po 24 punkty, a siedmiu innych zawodników Nationals w dwójkach. Pozostaje to najbardziej pokręcona porażka w historii serii Knicks.

źródło:

18. Niemcy vs. Brazylia
> wynik: 7-1
> Sport: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej
> Data: 8 lipca 2014

kraj gospodarza Brazylia została bezceremonialnie wyeliminowana przez Niemcy podczas mistrzostw świata FIFA 2014 w półfinale. W pierwszej połowie Niemcy objęli ogromną przewagę, strzelając pięć bramek w ciągu 6 minut do 29. minuty. Brazylia nie przegrała żadnego meczu na własnym boisku od 1975 roku.

źródło: Rick Stewart/Getty Images

17. Minnesota North Stars vs. Winnipeg Jets
> wynik: 15-2
> Sport: NHL
> 11, 1981

w 1981 Minnesota North Stars rozgromiła Winnipeg Jets 15-2, zdobywając jedną bramkę w historii gry pojedynczej NHL. Bobby Smith zdobył cztery bramki z trzema asystami. North Stars miał łącznie 51 strzałów, w porównaniu do Jets ’ 42. Gracze Jets wzięli winę na siebie, a nie na bramkarza Douga Soetaerta.

źródło: Dzięki uprzejmości Baseball Digest / Wikimedia Commons

16. Boston Red Sox vs.St. Louis Browns
> wynik: 29-4
> Sport: MLB
> Data: 8 czerwca 1950

the Boston Red Sox 29-4 Beatdown of the St. Louis Browns 8 czerwca 1950 pozostaje jednym z najbardziej wybujałych meczów w historii Major League Baseball. Red Sox Hall of Famer Bobby Doerr zdobył trzy home runy, a Ted Williams i Walt Dropo trafili po parę długich piłek. Siedem batters Boston miał wiele RBI. Miało to miejsce zaledwie jeden dzień po tym, jak Red Sox pokonali the Browns 20-4.

źródło: Archiwum wiadomości sportowych / Malcolm W. Emmons/Wikimedia Commons

15. Los Angeles Lakers vs.Golden State Warriors
> wynik: 162-99
> Data: 19 marca 1972

w drodze do NBA 1972 mistrzostwo, Los Angeles Lakers oddali jednemu z najgorszych uderzeń w historii amerykańskiego sportu Golden State Warriors. Hall of Famers Wilt Chamberlain i Jerry West byli relatywnie pod kontrolą wojowników. Gail Goodrich zdobyła 30 punktów, jedna z ośmiu zawodniczek Los Angeles w dwójkach. Warriors byli jedną z najlepszych drużyn w NBA tamtego sezonu, dzięki czemu 63-punktowa wygrana była jeszcze bardziej imponująca.

źródło: Tim de Frisco / Allsport/Wikimedia Commons

14. Cleveland Cavaliers vs. Miami Heat
> wynik: 148-80
> 17.01.1991

Cleveland Cavaliers wygrali z Miami Heat w grudniu 17 września 1991, pozostaje najbardziej skocznym zwycięstwem w historii NBA. Cavaliers przegrali 148-80. Żaden pojedynczy Cavalier nie zdobył 20 punktów, ale osiem z nich zanotowało dwucyfrowe sumy punktów. Chociaż ten mecz był ponad 25 lat temu, żaden mecz NBA nigdy nie przekroczył 68-punktowej różnicy.

źródło:

13. Texas Rangers vs. Baltimore Orioles
> wynik: 30-3
> 22.08.2007

w dniu 08.08.2007 22.07.2007, Texas Rangers zaliczył 30 runów, jedyny zespół w historii współczesnego baseballu, który to zrobił. Rangersi prowadzili 3: 0, przechodząc do czwartej rundy, zanim ich kije ruszyły. Do czasu zakończenia meczu drużyna zdobyła sześć home runów, a każdy startujący Rangers miał co najmniej dwa trafienia. Jarrod Saltalamacchia i Ramon Vazquez mieli po siedem RBI. Chociaż Rangersi byli prawdopodobnie zmęczeni od zaokrąglania baz przez cały dzień, faktycznie musieli zagrać inny mecz tego dnia, ponieważ 30-3 romp był pierwszym meczem doubleheadera. Rangersi pokonali Orioles ponownie 9-7 w meczu, który rozpoczął się około pół godziny po zakończeniu pierwszego meczu.

źródło: Mike Hewitt / Allsport/Getty Images

12. Manchester United vs.Ipswich Town
> wynik: 9-0
> Sport: Piłka nożna Premier League
> Data: 4 marca 1995

mecze piłki nożnej nie zawsze są wysoko punktowane, ale Manchester United po prostu nie przestałby zdobywać punktów w meczu z Ipswich Town w 1995 roku. Czerwone Diabły zdobyły dziewięć bramek, z czego pięć pochodziło od Andy 'ego Cole’ a, ustanawiając rekord Premier League w liczbie bramek zdobytych przez zawodnika w jednym meczu. Rekord został od tego czasu dopasowany, choć nie pobity.

źródło: Detroit Red Wings/Wikimedia Commons

11. Detroit Red Wings vs. New York Rangers
> wynik: 15-0
> Data: Styczeń. 23.01.1944

nadal uważany za najbardziej nierówny mecz w historii NHL, Detroit Red Wings pokonali New York Rangers 15-0 stycznia. 23, 1944. Dziesięć Red Wings zdobytych jako ostatnie miejsce Rangers byli beznadziejnie bezkonkurencyjni, tylko zbierając dziewięć strzałów na bramkę. Nawet gdy gra wymknęła się spod kontroli, Red Wings nie odpuścili. Syd Howe zdobył hat tricka w ostatnich ośmiu minutach meczu. ESPN poinformował, że Red Wings tuż po uderzeniu brzęczyka oddali kolejny strzał w stronę bramkarza Nowego Jorku, który byłby 16. bramką.

źródło: Matthew Stockman / Getty Images

10. Indiana Pacers vs. Portland Trail Blazers
> wynik: 124-59
> Data: luty 2012 27.02.1998

27 września 1998 był dniem, o którym można zapomnieć dla Portland Trail Blazers. Ich mecz przeciwko Indiana Pacers przeszedł do historii NBA: był to pierwszy raz w historii ligi, gdy drużyna zdobyła dwa razy więcej punktów niż jej przeciwnik. W finale doszło do wyniku 124-59. Mark Jackson zdobył wysokie 18 punktów, a siedmiu innych Pacerów również zdobyło co najmniej 10. Pozostaje to drugą co do wielkości przewagą zwycięstwa w historii NBA.

źródło: Simon Bruty/Getty Images

9. Steffi Graf vs.Natalia Zvereva
> wynik: 6-0, 6-0
> Sport: Tenis
> Data: 4 czerwca 1988

finał kobiet z 1988 roku French Open wydawało się, że będzie to ekscytujący mecz pomiędzy dwoma wschodzącymi i nadchodzącymi gwiazdami tego sportu. Steffi Graf, wówczas zaledwie 18-letnia, zajęła się 17-letnią Natalią Zverewą z Rosji. Graf grał jak doświadczony profesjonalista, pokonując Zverevę 6: 0, 6: 0 w zaledwie 32 minuty. Był to dopiero drugi w historii shutout w finale Wielkiego Szlema i pierwszy raz od 1911 roku. Finał był tak jednostronny, że Graf przeprosił widzów po meczu za tak szybkie zwycięstwo.

źródło: Thundrplaya/Wikimedia Commons

8. Nebraska vs. Chicago State
> wynik: 50-3
> Sport: College Baseball
> Data: 16 marca 1999

16 marca 1999 Georgia Tech przeszła do historii NCAA, wygrywając 50-3 z Chicago State. Był to największy margines zwycięstwa w grze pojedynczej,a także najwięcej runów w historii zdobytych przez jedną drużynę w meczu NCAA baseball. Porażka rzeczywiście mogła być znacznie gorsza, ale mecz zakończył się na zasadzie mercy po 6 ½ inningu.

źródło: BravissimoS/iStock

7. Australia vs. Nowa Zelandia
> wynik: 58-0
> Sport: Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie
> Data: 14 marca 1987

reprezentacja Nowej Zelandii w hokeju na lodzie została utworzona niecały rok przed mistrzostwami świata 1987. Drużyna została całkowicie zmiażdżona przez Koreę Południową 35-2 w meczu otwarcia, ale sytuacja pogorszyła się, gdy zagrali z rywalem Australią. Okazuje się, że zespół Australijski składał się z wielu Kanadyjczyków i Europejczyków, którzy byli o wiele bardziej zaznajomieni ze sportem niż wielu w cieplejszym klimacie Australii. Po tym, jak Australijska drużyna zdobyła kilka pierwszych bramek, nowozelandzki bramkarz wycofał się z gry, pozostawiając rezerwowego, aby zdobyć kolejne dziesiątki bramek. Do końca meczu Australia zdobyła 58 bramek i nie poddała żadnej, bijąc z łatwością poprzedni rekord świata.

źródło: Kevin Casey/Getty Images

6. Seattle Seahawks vs.Arizona Cardinals
> Sport: NFL
> 9, 2012

Arizona Cardinals doznali miażdżącego ciosu, gdy Seattle Seahawks pokonali ich 58-0. 9, 2012. Running back Marshawn Lynch biegł na 128 jardów na 11 dźwigni i zaliczył trzy przyłożenia. Rozgrywający Russell Wilson ledwo zagrał w drugiej połowie, ponieważ Seattle było tak daleko do przodu. Seattle Seahawks ustanowiły rekord franczyzy na punkty, a Cardinals przewrócili piłkę aż osiem razy.

New England Patriots vs. Tennessee Titans
> wynik: 59-0
> 18.08.2009

zimno, śnieg i zabawa na mokrym gruncie, październik 18, 2009 gra między New England Patriots i Tennessee Titans jest z pewnością niezapomniany. Patrioci pokonali Tytanów 59-0. Tom Brady przeszedł do historii podczas tego meczu za to, że rzucił najwięcej przyłożeń w ciągu kwarty, zajmując 5. Tytani tymczasem zakończyli z negatywnym oddaniem jardów. Wynik mógł być jeszcze brzydszy, ale Brady został wycofany na początku drugiej połowy.

źródło: Ronald Martinez / Getty Images

4. Oklahoma vs. Texas a& M
>wynik: 77-0
>Sport: Piłka nożna
> 8 listopada 2003

8, 2003 gra pomiędzy Oklahomą a Teksasem a &m była kompletnym rozdmuchem. Był to swoisty rewanż, ponieważ Texas a&m udaremnił szansę Oklahomy na tytuł mistrza kraju w poprzednim sezonie. Oklahoma zwyciężyła 77-0 nad Teksasem a& M. Jason White wyrównał rekord szkoły pięcioma przyłożeniami-wszystkie w pierwszej połowie. Dziesięć z pierwszych jedenastu ofensywnych posiadłości Oklahomy to przyłożenia. Texas a&M nie odniósł żadnego sukcesu. Oprócz tego, że został wyłączony, Aggie mieli więcej jardów karnych, z 63, niż jardów ofensywnych na 54.

źródło: Wikimedia Commons

3. Chicago Bears vs.Washington Redskins
> wynik: 73-0
> 8. 1940

Chicago Bears triumfowali nad Washington Redskins, 73-0, 12.12.2010 8, 1940 w meczu o mistrzostwo NFL. Wynik końcowy był kompletnym zaskoczeniem, ponieważ niedźwiedzie przegrały z Redskins trzy tygodnie wcześniej, 7-3. Chicago strzelił gola w pierwszej minucie i nie zatrzymał się aż do finału. Ciekawostka: piłki treningowe były używane do zakończenia gry, ponieważ niedźwiedzie kopały każdą piłkę meczową, którą miały na trybunach, na dodatkowych punktach.

źródło: Michael Reaves/Getty Images

2. Michigan vs. Rutgers
> wynik: 78-0
> Sport: Piłka nożna
> 8, 2016

Michigan ’ s 78-0 blowout nad Rutgers w 2016 jest największym blowout, że zespół FBS kiedykolwiek otrzymał. Rosomaki rzuciły się na 486 jardów i dziewięć przyłożeń, podczas gdy Scarlet Knights mieli tylko 39 jardów w sumie. Rutgers nie udało się nawet dostać pierwszy dół do czwartej kwarcie i punted 16 razy do czasu gry był skończony.

1. Georgia Tech vs. Cumberland
> wynik: 222-0
> 7, 1916

w 1916, Georgia Tech, Cumberland College, 222-0. Cumberland podobno zamknął swoją drużynę piłkarską przed rozegraniem meczu, ale Georgia Tech-rzekomo zdenerwowana tym, że Cumberland pokonał ich drużynę baseballową 22-0 — zażądała od Cumberland honoru ich wcześniej zaplanowanej gry, więc Cumberland wysłał pospiesznie zebraną załogę i to pokazało. Georgia Tech zdobyła łącznie 32 przyłożenia. Cumberland natomiast miał 15 obrotów-dziewięć fumbles i sześć przechwytów. Trenerem Georgia Tech był John Heisman. Jeśli ta nazwa brzmi znajomo, to dlatego, że nagroda dla najlepszego piłkarza Uniwersyteckiego w kraju została nazwana na jego cześć.