Supercross: Eredmények, valamint a pontok állása után Kerek 17 Salt Lake

Eli Tomac lett a legidősebb versenyző a Supercross történelem nyerni az első európa-bajnokság, a premier 450 osztály, mint Zach Osborne fog a 2020-as szezon finálé vasárnap.

Tomac, 27, megszerezte a címet egy ötödik helyezéssel, amely hét egymást követő dobogós sorozatot csapott fel a Monster Energy AMA Supercross-ban. Cooper Webb, az egyetlen esélyes bajnoki versenyző az első kanyarban elesett és nyolcadik lett, ezzel nyolc egymást követő dobogós helyezést ért el.

pályafutása első 450-es győzelmével Osborne lett az első versenyző Tomac, Webb és Ken Roczen mellett, aki az utolsó hét fordulóban diadalmaskodott.

az összes eseményt vitatták a Rice-Eccles stadionban, Salt Lake Cityben, Utahban, miután a sorozatot 85 napos elbocsátásra szüntették meg az új koronavírus (COVID-19) járvány miatt.

Jason Anderson, aki vezette a versenyt-magas 15 kör, amíg elvesztette a helyét néhány perc maradt, a második helyen végzett, majd Dean Wilson (aki vezette hat kör), Malcolm Stewart.

Webb a második helyen végzett a szezonban, öt ponttal megelőzve Roczen-t, aki hetedik volt a fináléban.

mi lehet az utolsó 450 esemény a legendás karrier, kétszeres bajnok Chad Reed befejezte a 10.

kattintson ide a 17.fordulóhoz 450 fő eredmények/végleges 450 pont állások

a 250 East / West Showdown finálé néhány érdekes fordulatot hozott, amikor a 2. körben a piros zászló szükségessé tette a fő esemény teljes újraindítását.

A 250-es West osztályban Dylan Ferrandis sikeresen megvédte bajnoki címét, miután az utolsó esélyes selejtezőn át kellett haladnia. Ferrandis keményen ütközött a hőversenyen, de az LCQ megnyerésével visszatért.

A Showdownban Ferrandis kemény rajtot kapott, és hetedik lett, amikor Austin Forkner, a másik címvédője keményen ütközött a második körben, miközben a második körben futott. A sérült Forkner nem volt jelen a verseny teljes újraindításakor, a bajnokságot Ferrandisnak adták át (aki a második esés ellenére negyedik lett a főversenyen) a második egymást követő évben.

A 250 East osztályban Shane McElrath kemény szünetet tartott a verseny újraindításakor, eltörölte a bajnoki rivális Chase Sexton nagy előnyét. Az újraindítás után Sexton jobban kezdett, és csapattársával, Jett Lawrence-szel dolgozott, hogy túljusson Mcelrathon, és az élre álljon.

Sexton megnyerte a főversenyt (a szezon ötödik), majd a második egymást követő 250 bajnokságát, míg McElrath a második helyen végzett.

kattintson ide a 17. fordulóhoz 250 fő eredmény | döntő 250 Keleti pont állása / döntő 250 Nyugati pont állása