Csak egy finisher ebben az évben Barkley Marathons ultra event

az elsődleges gazember a Barkley maratonok tanfolyamán van, ahol ebben az évben csak egy hivatalos finisher volt!

Ez az ultra maratoni esemény Tennessee-ben (USA) 60 órás megszakítási idővel rendelkezik, a múlt héten csak egy futó kezelte ezt. Azt mondani, hogy a tanfolyam brutális lenne egy kifejezés.

* egy másik finisher 60 óra alatt, mindössze 6 másodperc alatt fejezte be a tanfolyamot, de nem tekinthető hivatalos finishernek, annak ellenére, hogy az összes ellenőrzőpont papírmunkája (egy regény oldalai) volt. A Barkley maraton egy öt körös tanfolyam, amely összesen 100 mérföldet tesz ki, de a legtöbb futó nem éri el a célvonalat, mindössze 15 versenyzővel az 1986-os első esemény óta.

Ez a legendás verseny, amely végigfut a benőtt erdőben, erdőben, a fagyasztott Head State Park, tartják az egyik legnagyobb kihívást jelentő nyomvonal versenyek a világon. A maximális mező mindössze 40 futók a Barkley ultra számos sajátossága, beleértve a $1.60 (körülbelül £1.25) nevezési díj és a titkos regisztrációs folyamat. A futóknak össze kell gyűjteniük egy regény oldalait a pályán, hogy bebizonyítsák, hogy a megfelelő versenyútvonalat futották a célba.

a 2017-es győztes John Kelly (Washington DC-ből) volt, aki 59:30:53-at futott. Nem hivatalosan a 2. helyet 60 óra 6 másodperc alatt fejezték be, de továbbra sem igazolták, mivel a vágási idő 60 óra.