20 legnagyobb Blowouts Sport Történelem

sport rajongók szeretik köröm-harapás, le a vezetékes játékok. Két egyenletesen illeszkedő csapat megy fej-fej mellett lehet must-watch játékok alakulnak Minden idők klasszikusai. Az olyan meccsek, mint a 2016-os világbajnokság a Cleveland indiánok és a Chicago Cubs között, vagy a csoda a jégen az 1980-as olimpián, izgalmasak. A sportrajongókat szezonról szezonra ragasztják a helyükre és a tévéképernyőikre. Sajnos nem minden játék lehet olyan izgalmas.

sok esetben a főiskolai és szakmai csapatok reménytelenül kijátszottak, kijátszottak és túlhajszoltak.

függetlenül attól, hogy a vesztes csapat hogyan játszott, a győztesek megérdemelték a győzelmet. Kivételes tehetség, hangstratégia és csapatmunka járult hozzá ezekhez a kiemelkedő győzelmekhez. Fontolja meg Andy Cole öt gólját az Ipswich Town elleni Manchester United mérkőzésen 1995-ben. A 9-0-s végeredménnyel ez a gólkülönbség határozta meg a Premier League Futballrekordját, amely még mindig áll. Aztán ott van Steffi Graf teniszező, aki 18 éves korában legyőzte ellenfelét, Natasha Zverevát, 6-0, 6-0-ra az 1988-as French Openen. És 32 perc múlva nem kevesebb.

a sportban, mint az életben, készség, szerencse, időzítés, talán még egy kis sors is szerepet játszik. 24/7 Wall St. áttekintette a történelmi sportrekordokat, hogy azonosítsa a sport 20 legnagyobb kiütését — csakúgy, mint ezek a győzelmek lenyűgözőek, így a veszteségek is. Meg kell jegyezni, hogy ezek nem feltétlenül jelentik az egyes sportágakban a legnagyobb győzelmet, a játékokat pedig azért választották, hogy a legújabb játékokat és a felismerhető csapatokat részesítsék előnyben.

24/7 Wall St. áttekintette korábbi játékok szakmai, főiskolai, valamint a nemzetközi sport találni néhány, a legnagyobb margók győzelem sporttörténelem. Az adatok nagy része a webhelyek Sport Referenciacsaládjából származik.

kattintson ide a sporttörténelem 20 legnagyobb kiütésének megtekintéséhez.

forrás: Mike Powell / Allsport / Getty Images

20. Golden State Warriors vs. Sacramento Kings
> eredmény: 153-91
> Sport: NBA
> dátum: november. 2, 1991

a félidőben a Golden State Warriors világossá tette, hogy nagy győzelmet aratnak a Sacramento Kings elleni mérkőzésükön. Az állás 88-41 volt. Végül a győzelem margója még nagyobb volt: 153-91. Négy harcos legalább 20 pontot szerzett.

forrás: Courtesy of the Syracuse Nationals

19. Syracuse Nationals vs. New York Knicks
> eredmény: 162-100
> dátum: december. 25, 1960

1960 karácsonyán a házigazda Syracuse Nationals 162-100-ra legyőzte a New York Knicks-t. Ez a 62 pontos győzelem rekordot állított fel az NBA történetének legnagyobb robbantására — az egyik, amely 12 évig tartott. Ma, a rekord van kötve a negyedik legnagyobb NBA történetében. A Nationals játékosai, Hal Greer és Dave Gambee egyaránt 24 pontot szereztek, és hét másik válogatott játékos is kétszámjegyű pontszámot ért el. Ez továbbra is a leginkább ferde vereség Knicks franchise történetében.

forrás: Jamie McDonald / Getty Images

18. Németország vs. Brazília
> eredmény: 7-1
> Sport az elődöntőben. Németország hatalmas előnyt szerzett az első félidőben, 6 perc alatt öt gólt szerzett a 29.percben. Brazília 1975 óta nem veszített hazai pályán versenyképes játékot.

forrás: Rick Stewart / Getty Images

17. Minnesota North Stars vs. Winnipeg Jets
> eredmény: 15-2
> Sport: NHL
> dátum: november. 11, 1981

1981-ben a Minnesota North Stars 15-2-re vezette a Winnipeg Jets-t, az NHL egyetlen játékának pontozási rekordja alatt. Bobby Smith négy gólt szerzett három assziszttal. Az Északi Csillagok összesen 51 lövést kaptak a Jets’ 42-hez képest. A Jets játékosai együttesen vették a felelősséget, ahelyett, hogy mindent Doug Soetaert kapusra raktak volna.

forrás: A Baseball Digest / Wikimedia Commons jóvoltából

16. Boston Red Sox vs.St. Louis Browns
> eredmény: 29-4
> Sport: MLB
> Dátum: 1950. június 8.

a Boston Red Sox 29-4 beatdown a St. Louis Browns június 8, 1950 továbbra is az egyik leginkább ferde játékok Major League Baseball története. A Red Sox Hall of Famer Bobby Doerr három hazai találatot ért el, Ted Williams és Walt Dropo pedig egy-egy hosszú labdát ütött el. Hét bostoni ütőnek több RBI-je volt. Ez csak egy nappal azután történt, hogy a Red Sox 20-4-re legyőzte a Browns-t.

forrás: the Sporting News Archives / Malcolm W. Emmons / Wikimedia Commons

15. Los Angeles Lakers vs.Golden State Warriors
> eredmény: 162-99
> Dátum: 1972. március 19.

az 1972 NBA-hez vezető úton a Los Angeles Lakers az amerikai sporttörténelem egyik legrosszabb meccsét hozta a Golden State warriorsnak. A Hall of Famers-ben Wilt Chamberlain és Jerry West-ben viszonylag jól tartották magukat a Warriors. Gail Goodrich szerzett 30, egyike a nyolc Los Angeles játékos kétszámjegyű. A Warriors valójában az NBA egyik legjobb csapata volt abban a szezonban, így a 63 pontos győzelem még lenyűgözőbb.

forrás: Tim de Frisco / Allsport / Wikimedia Commons

14. Cleveland Cavaliers vs. Miami Heat
> eredmény: 148-80
> Dátum: Dec. 17, 1991

a Cleveland Cavaliers nyerni ellen Miami Heat December. 17, 1991, továbbra is a leginkább ferde győzelem az NBA történetében. A Cavaliers 148-80-ra verte a Heatet. Egyetlen Cavalier sem szerzett 20 pontot,de nyolc közülük kétszámjegyű pontokat rögzített. Bár ez a játék több mint 25 évvel ezelőtt volt, egyetlen NBA mérkőzés sem haladta meg a 68 pontos különbséget.

forrás: Ronald Martinez / Getty Images

13. Texas Rangers vs. Baltimore Orioles
> eredmény: 30-3
> Dátum: Aug. 22, 2007

Aug. 2007-ben a Texas Rangers 30 futást ért el, ez az egyetlen csapat a modern baseball történetében. A Rangers 3-0-ra vezetett a negyedik játékrész előtt, mielőtt a denevérek elindultak. Mire a meccs véget ért, a csapat hat hazai találatot szerzett, és mindegyik Rangers-kezdő legalább két találatot szerzett. Jarrod Saltalamacchiának és Ramon Vazqueznek fejenként hét RBIs-je volt. Bár a Rangers egész nap fáradt volt a bázisok kerekítésétől, valójában aznap egy másik játékot kellett játszaniuk, mivel a 30-3-as romp volt a kettős játék első játéka. A Rangers ismét 9-7-re verte az Orioles-t egy olyan játékban, amely körülbelül fél órával az első játék befejezése után kezdődött.

forrás: Mike Hewitt / Allsport / Getty Images

12. A Manchester United vs Ipswich Town
> Eredmény: 9-0
> Sport: Premier League Soccer
> Dátum: Március 4, 1995

Labdarúgó mérkőzések nem mindig magas pontszámú ügyek, de a Manchester United egyszerűen nem hagyja abba a pontozás egy 1995 elleni mérkőzésen Ipswich Town. A Vörös Ördögök kilenc gólt szereztek, amelyek közül öt Andy Cole-tól származik, a Premier League rekordját állítva egy játékos által egyetlen játékban szerzett gólokra. A rekord azóta kiegyenlített, bár nem bested.

forrás: Detroit Red Wings / Wikimedia Commons

11. Detroit Red Wings vs. New York Rangers
> eredmény: 15-0
> Dátum: Jan. 23, 1944

még ma is az NHL történetének leginkább ferde mérkőzésének tekintik, a Detroit Red Wings januárban 15-0-ra legyőzte a New York Rangers-t. 23, 1944. Tíz Red Wings szerzett, mint az utolsó helyen Rangers voltak reménytelenül felülmúlta, csak gyülekező kilenc lövés a cél. Ahogy a játék kicsúszott a kezéből, a Red Wings nem engedte fel. Syd Howe mesterhármast szerzett a meccs utolsó nyolc percében. Az ESPN arról számolt be, hogy a Red Wings újabb lövést adott New York kapusának, közvetlenül a csengő hangja után, ami a 16.gól lett volna.

forrás: Matthew Stockman / Getty Images

10. Indiana Pacers vs. Portland Trail Blazers
> eredmény: 124-59
> dátum: február. 27, 1998

febr. 27, 1998 volt a nap, hogy felejtse el a Portland Trail Blazers. Az Indiana Pacers elleni mérkőzésük NBA-történelmet tett: ez volt az első alkalom a liga történetében, hogy egy csapat kétszer annyit szerzett, mint ellenfele. A végeredmény 124-59 lett. Mark Jackson 18 pontot szerzett, hét másik Pacers pedig legalább 10-et. Ez továbbra is a második legnagyobb győzelem az NBA történetében.

forrás: Simon Bruty / Getty Images

9. Steffi Graf vs Natalia Zvereva
> Eredmény: 6-0, 6-0
> Sport: Tenisz
> Dátum: június 4., 1988

Az 1988-as Női Döntőben a francia Nyílt tűnt, mintha nem lenne izgalmas meccs között két feltörekvő csillagok, a sport. Steffi Graf, majd csak 18 éves, 17 éves Natalia Zverevát vette át Oroszországból. Bár mindketten tizenévesek voltak, Graf úgy játszott, mint egy tapasztalt profi, Zvereva 6-0, 6-0-t zúzva mindössze 32 perc alatt. Grand Slam-döntőben csak a második, 1911 óta először fordult elő. A döntő annyira egyoldalú volt, hogy Graf bocsánatot kért a nézőktől a mérkőzés után, hogy ilyen gyorsan nyert.

forrás: Thundrplaya / Wikimedia Commons

8. Nebraska vs. Chicago State
> eredmény: 50-3
> Sport: College Baseball
> Dátum: 1999. március 16-án

1999.március 16-án a Georgia Tech történelmet írt az NCAA-nak, amikor 50-3 győzelmet aratott a Chicago állam felett. Ez volt a legnagyobb különbség a győzelem egy játék, valamint a legtöbb fut valaha szerzett egy csapat egy NCAA baseball játék. A vereség valójában sokkal rosszabb lehetett volna, de a játék 6 ½ inning után véget ért a kegyelem szabályán.

forrás: BravissimoS / iStock

7. Ausztrália vs. Új-Zéland
> eredmény: 58-0
> Sport: Világbajnokság Jégkorong
> Dátum: 1987.március 14.

Új-Zéland nemzeti jégkorong csapata kevesebb mint egy évvel az 1987-es világbajnokság előtt jött létre. A csapatot teljesen összetörte Dél-Korea 35-2 a nyitó mérkőzésükön, de a dolgok sokkal rosszabbá váltak, amikor a rivális Ausztráliát játszották. Kiderült, hogy az ausztrál csapat sok Kanadából és európaiból állt, akik sokkal jobban ismerik a sportot, mint sokan Ausztrália melegebb éghajlatán. Miután az ausztrál csapat több korai gólt szerzett, az Új-zélandi kapus kihúzta magát a játékból, így a tartalékot több tucat alkalommal szerezte meg. A meccs végére Ausztrália 58 gólt szerzett, és egyet sem adott le, ezzel könnyedén megdöntötte a korábbi világrekordot.

forrás: Kevin Casey / Getty Images

6. Seattle Seahawks vs. Arizona Cardinals
> Sport: NFL
> dátum: december. 9, 2012

Az Arizona Cardinals zúzó csapást szenvedett, amikor a Seattle Seahawks 58-0-ra verte őket December. 9, 2012. A Running back Marshawn Lynch 11 méteren 128 yardot futott, és három touchdownt szerzett. Russell Wilson irányító alig játszott a második félidőben, mert a Seattle olyan messze volt. A Seattle Seahawks franchise-rekordot állított fel a pontokért, a Cardinals pedig nyolcszor megfordította a labdát.

forrás: Elsa / Getty Images

5. New England Patriots vs. Tennessee Titans
> eredmény: 59-0
>Sport: NFL
> dátum: október. 18, 2009

hideg, havas, játszik a nedves talajon, az OKT. A New England Patriots és a Tennessee Titans közötti 18 2009-es meccs minden bizonnyal emlékezetes. A Patriots 59-0-ra legyőzte a Titánokat. Tom Brady lement a történelem során ez a játék dobott a legtöbb touchdown halad egy negyed, öt. A Titánok eközben negatív passzokkal végeztek. Az eredmény még csúnyább is lehetett volna, de Bradyt a második félidő elején húzták meg.

4. Oklahoma vs. Texas A&M
> eredmény: 77-0
> Sport: College Football
> Dátum: Nov. 8, 2003

the Nov. 8, 2003 game between Oklahoma and Texas a&M was a complete blowout. Ez egyfajta megtérülés volt, mivel a Texas A&M meghiúsította Oklahoma esélyét az előző szezon nemzeti címére. Az Oklahoma 77-0-ra győzött Texas A &M. Jason White öt touchdown-passzsal kötötte meg az iskola rekordját-mindezt az első félidőben. Tíz Oklahoma első 11 támadó birtokok voltak touchdown. Texas a&M nem volt sikeres támadó. Amellett, hogy kizárták, az Aggies-nek több büntető yardja volt, val vel 63, mint támadó yardok 54-nél.

forrás: Wikimedia Commons

3. Chicago Bears vs. Washington Redskins
> eredmény: 73-0
> dátum: december. 8, 1940

a Chicago Bears diadalmaskodott a Washington Redskins felett, 73-0, December. 8, 1940 az NFL bajnoki játékban. A végeredmény teljes meglepetés volt, hiszen a Bears három héttel korábban, 7-3-ra kikapott a Redskinstől. A Chicago az első percben betalált, és nem állt meg az utolsó lövésig. Fun fact: gyakorlat labdák használták, hogy befejezze a játékot, mert a Bears rúgott minden játék labda volt a lelátón extra pontokat.

forrás: Michael Reaves / Getty Images

2. Michigan vs. Rutgers
> eredmény: 78-0
>Sport: College Football
> dátum: október. 8, 2016

Michigan 78-0 kitörése Rutgers felett 2016 a legnagyobb csapás, amelyet egy FBS csapat valaha kapott. A Wolverines 486 yardot és kilenc touchdownt futott, míg a Scarlet Knights összesen mindössze 39 yardot. Rutgers a negyedik negyedig még az elsőt sem tudta ledolgozni, és 16-szor is betalált, mire vége lett a meccsnek.

1. Georgia Tech vs. Cumberland
>eredmény: 222-0
> dátum: október. 7, 1916

ban ben 1916, Georgia Tech lebontották Cumberland College, 222-0. Cumberland állítólag leállt a labdarúgó-válogatott, mielőtt a játékot játszották, de Georgia Tech — állítólag ideges Cumberland verte a baseball csapat 22-0 — követelte Cumberland tiszteletére a korábban tervezett játék, így Cumberland küldött egy sietve összeállított legénység, és azt mutatta,. Georgia Tech szerzett 32 touchdown összességében. Cumberlandnek viszont 15 turnéja volt-kilenc fumbles és hat interception. A Georgia Tech vezetőedzője John Heisman volt. Ha ez a név ismerősnek tűnik, az azért van, mert az ország legjobb főiskolai labdarúgójának díját az ő tiszteletére nevezték el.