Učitelé První – Myšlení Učitelů Pedagogických Myslitelů

O Stromu, který Dával Lekce

TeachersFirst dovolenou lekce na základě Shel Silverstein knihy
Dávat Strom,

Synopse: Po přečtení a diskusi o knize Giving Tree, studenti zamyslet a napsat o dárek by nejvíce chtěli dát.

úroveň předmětu/stupně: tuto lekci lze přizpůsobit pro použití ve třídě language arts se studenty různých úrovní schopností ve stupních 2-8. Tato lekce je také vhodná pro víceletou aktivitu s“ velkými kamarády „a“ malými kamarády “ z vyšších a nižších ročníků, kteří pracují společně. Školní poradci a učitelé emoční podpory mohou tuto aktivitu považovat za užitečnou pro malé skupiny pracující na sociálních dovednostech, také.

cíle:
studenti budou diskutovat o poselství dávajícího stromu.
studenti budou psát zprávu o dávání, které mají být sdíleny se spolužáky a dalšími.

materiály: budete potřebovat alespoň jednu kopii stromu, který dává Shel Silverstein. Požádejte studenty, aby v rámci lekce přinesli kousky svátečního balicího papíru (neelektronické). V ideálním případě by to měl být těžký balicí papír s bílou zadní stranou.

postup:

začněte lekci čtením příběhu, který dává stromu třídě, nebo nechat starší studenty nahlas číst mladším. Po přečtení příběhu o něm diskutujte se třídou a ujistěte se, že co nejvíce studentů má šanci popsat význam, který v příběhu najdou. Pokud dáváte přednost a máte dostatek kopií, nechte studenty číst příběh v malých skupinách a vytvořte grafického organizátora, protože brainstormují možné „zprávy“ příběhu. Sdílejte nápady s celou třídou ústně a / nebo na interaktivní tabuli.

Po diskusi, vysvětlit žákům, že budou skládat vlastní „dárky“, aby viset na vánočním stromečku ve třídě (nebo přeskočit na nápady sdílet elektronicky níže).

Mít každý student řezané kus balicího papíru o sedm centimetrů čtverečních, skládání jej v polovině, s záhybu přes VRCHOL, jako malý pozdrav karty.

požádejte studenty, aby přemýšleli o daru, který by nejraději Dali, a osobě nebo lidem, kterým by ho chtěli dát.

Poznámka: učitelé by měli očekávat, že někteří studenti budou na toto zadání reagovat velmi konkrétně, zatímco jiní poskytnou abstraktnější odpovědi. Pokud chcete vyvolat hlubší myšlení, modelujte nahlas přemýšlením o některých darech, které byste chtěli dát, nezapomeňte uvést konkrétní i abstraktní příklady. Možná budete chtít zdůraznit, že se nejedná o úkol s jednou správnou odpovědí a že dary všeho druhu mohou být důležité.

studenti by měli začít úkol napsáním „nedbalé kopie“, kterou mohou revidovat, dokud nebudou mít hotovou verzi své odpovědi. Nechte studenty zkopírovat hotové odpovědi na „karty“ balicího papíru a poté je sdílejte s ostatními členy třídy. Po dokončení prezentací zavěste karty ve tvaru pyramidy stromu na nástěnku ve třídě nebo na chodbě. Zavěste karty připojením vnitřní části, aby je kolemjdoucí mohli převrátit a číst zprávy uvnitř.

Elektronické způsoby sdílení studentských nápadů (po čtení nahlas a diskuse):

Vytvořit online knihu pomocí nástroj jako Bookemon (přezkoumána zde) nebo Thinglink (přezkoumána zde) sbírka vyprávěný obrazy. Nezapomeňte zahrnout některé barevné obrázky, buď digitální obrázky nebo klipart, aby se z něj stal „strom dávání“.“Nechte každého studenta sestavit jednu stránku knihy, pracovat na počítači ve třídě nebo jako celou třídu na interaktivní tabuli. Sdílejte online knihu e-mailem na adresu URL rodičům třídy a dalším, se kterými byste se chtěli podělit o svůj „dárek“.“Dovolte ostatním, aby komentovali knihu a přidali do stromu své vlastní „dárkové nápady“. Sdílejte adresu URL hotového produktu e-mailem se svými rodiči třídy! Tento bezplatný dárek bude znamenat víc než něco zakoupeného v obchodě.

nebo s mladšími studenty vytvořte „velkou knihu“ pomocí jednoho snímku PowerPoint na studenta pro jeho stromovou zprávu. Umožněte studentům sestavit vizuální prvky, jak si přejí. Zkombinujte snímky do jedné show* a vytiskněte je v režimu na šířku na velkoformátový papír. Laminát a vázat. Pak nechte studenty“ odhlásit “ knihu, aby si ji večer vzali domů a přečetli ji rodičům.

Pokud vaše základní škole má schopnost sdílet počítač prezentace v kavárně, proč ani povolení každý student ve škole vytvořit Strom Dává snímku a spusťte show na „smyčce“ v průběhu oběda v průběhu prosince, přidávat nové snímky, jak jste si je. Na střední nebo střední škole může „graffiti zeď“(papírová nebo webová), která dává stromové nápady, fungovat lépe, pokud někdo sleduje vhodnost.

*Kombinovat snímky otevřením všechny uložené pořady v jeden čas na stejném počítači a kopírování/vkládání je do stejné show, nebo přetažením pomocí „Uspořádat vše“ z menu Okna. Před pokusem o tisk nezapomeňte uložit jako kombinaci s novým názvem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *