Supercross: Výsledky a body pořadí po Kole 17 v Salt Lake

Eli Tomac se stal nejstarší jezdec v Supercross historii, který vyhrál své první mistrovství v premier 450 divize jako Zach Osborne vyhrál 2020 finále v neděli.

Tomac, 27, získal titul pátým místem, které v Monster Energy AMA Supercross přerušilo pruh sedmi po sobě jdoucích pódií. Cooper Webb, jediný další způsobilý uchazeč o šampionát, padl v první zatáčce pileup a skončil osmý, končit řetězec osmi po sobě jdoucích pódií.

S prvním 450 vítězství své kariéry, Osborne se stal prvním jezdcem, jiné než Tomac, Webb a Ken Roczen, který vyhrál v posledních sedmi kolech.

Všechny události byly napadené na Rice-Eccles Stadium v Salt Lake City, Utah, po sérii byla pozastavena pro 85-ti denní výpověď, protože román koronavirus (COVID-19) pandemie.

Jason Anderson, který vedl závod 15 kol, dokud neztratil své místo se zbývajícími několika minutami, skončil druhý, následovaný Deanem Wilsonem (který vedl šest kol) a Malcolmem Stewartem.

Webb skončil druhý v pořadí sezóny, o pět bodů před Roczenem, který byl ve finále sedmý.

v závěrečné 450 akci své legendární kariéry skončil dvojnásobný šampion Chad Reed 10.

Klikněte zde pro Kolo 17 450 hlavní výsledky | Konečné 450 bodů pořadí

250 East/West Showdown finále přinesla některé zajímavé zvraty, kdy rudá vlajka na Kolo 2 vyžádalo kompletní restart hlavní události.

ve třídě 250 West Dylan Ferrandis úspěšně obhájil svůj šampionát poté, co musel postoupit přes kvalifikaci poslední šance. Ferrandis v závodě heat tvrdě havaroval, ale odskočil vítězstvím LCQ.

v showdownu dostal Ferrandis těžký start a běžel sedmý, když Austin Forkner, druhý uchazeč o titul, tvrdě havaroval ve druhém kole, zatímco běžel druhý. Zraněného Forknerův nebyl přítomen na závod je plný restart, podal šampionátu Ferrandis (který skončil čtvrtý v main eventu i přes další pokles) pro druhý rok po sobě.

V 250 East třídy, Shane McElrath chytil těžké zlomit, když byl závod restartován, ničit si velký náskok, který měl na šampionátu soupeře Chase Sexton. Po restartu dostal Sexton lepší start a spolupracoval se spoluhráčem Jett Lawrence, aby se dostal přes Mcelratha a do vedení.

Sexton vyhrál hlavní událost (svou pátou sezónu) a svůj druhý po sobě jdoucí 250 šampionát, zatímco McElrath skončil druhý.

Klikněte zde pro Kolo 17 250 hlavní výsledky | Konečné 250 East body pořadí | Final 250 West bodů pořadí