Kolik kilometrů je Tour de France?

i ti nejobvyklejší sportovní faans vědí o Tour de France. Historický cyklistický závod, který prochází francouzským venkovem, je bezpochyby nejslavnějším cyklistickým závodem na světě. Každý rok přitahuje globální pozornost za to, že je to naprosto vyčerpávající událost.

Přemýšleli jste někdy o tom, jak dlouhý je závod? Chcete-li skutečně ocenit úspěch dokončení závodu, pomáhá se podívat na historii závodu, samotnou trasu a její délku.

Historie Tour de France

Cyklisté soutěžit v roce 2019 Tour de France
Cyklisté soutěžit v roce 2019 Tour de France | Chris Graythen/Getty Images

SOUVISEJÍCÍ: Lance Armstrong Jednou stál 100 Milionů dolarů Žalobě Od AMERICKÉ Vlády

History.com říká nám, Tour de France byl poprvé spuštěn v roce 1903. Zakladatelem závodu byl novinář Geo Lefevre, který se pokoušel zlepšit výkon svých sportovních novin L ‚ Auto. Spolu s redaktorem novin Henrim Desgrangeem navrhli 1500 kilometrů dlouhou trasu po celé zemi.

kromě závodu, který se konal ve Francii, to ani vzdáleně nepřipomínalo závod, který všichni známe dnes. Některé zajímavé drobnosti z tohoto prvního běhu zahrnuty:

• většina účastníků byli Francouzi s několika z jiných evropských zemí smíšené. Dnes soutěží jezdci z celého světa.
  • v prvním závodě bylo jen šest etap oproti dnešním 21.
  • každá etapa uběhla 250 mil — žádná z etap v dnešní verzi není delší než 150.
  • první závod viděl 1-3 dny odpočinku nastavené mezi etapami pro zotavení.
  • závod byl mnohem nebezpečnější než současná verze. Silnice byly nezpevněné a žádný z jezdců neměl ochranné přilby, které jsou dnes běžné.
  • velká část prvního závodu se běžela přes noc. Jezdci byli ponecháni pouze s měsíčním světlem, aby je vedli.

aktuální verze závodu je pouze pro zvané. K účasti je pozváno pouze 18 nejlepších profesionálních cyklistických týmů na světě. Většina jeho vítězů nejsou zrovna domácí jména-pokud nepočítáte zneuctěný, sedminásobný bývalý šampion Lance Armstrong.

Tour de France 2019 trasy

Podle britského Telegraph, 2019 Tour de France začala v Bruselu, než se vydáte do Francie — první tři fáze se vyskytují v Belgii. Kurz se pak pohyboval proti směru hodinových ručiček přes Pyreneje a směřoval na jih k Alpám.

pět etap vyvrcholilo na vrcholu hory s 30 stoupáními. Závod skončil v Paříži, jako vždy. Jak se tedy porovnává s letošním závodem a jak je přesně dlouhý?

kolik kilometrů je Tour de France?

SOUVISEJÍCÍ: Lance Armstrong ‚Zachránila‘ Jeho Rodina S Geniální 100.000 Dolarů Investic

Cycling Weekly oznámil, že vzhledem k probíhající COVID-19 reakci na pandemii, Prohlídka úředníků se odkládá do roku 2020 Tour de France až do srpna. Trasa povede z Nice do Paříže. Kurz je 2,162 mil dlouhý. Závod se pojede od 29. srpna do 20. září. Dokončení obvykle trvá zhruba tři týdny. Je to jeden z nejvíce vyčerpávajících atletických testů ve sportu.

tato iterace Tour de France přichází se svým spravedlivým podílem výzev. To zahrnuje osm horských etap (z nichž čtyři mají vrcholové cíle), tři kopcovité etapy a časovku v poslední den akce. Bude cestovat přes následující pohoří:

• Alpy
  • Pyreneje
  • Massif Central
  • Věž
  • Jura

samozřejmě cestuje na sever od Nice na vrchol Orcieres-Merlette v Haute-Alpy ve fázi čtyři. Odtud jezdci projdou středem Francie směrem k Pyrenejím a dvěma náročným etapám s horami. Jezdci pak zamíří opět na sever do Le Charente Maritime, kde dostanou tolik potřebný den odpočinku.

poté se vrátí na západní pobřeží Francie. Massif Central bude dalším velkým vrcholem před dalším vrcholem přes pohoří Jura. To povede do Alp na dva cíle v Meribelu I La Roche-sur-Foron.

Tour de France se možná letos opozdí,ale zatím se to děje. Závod za 107 let své existence určitě ušel dlouhou cestu a letošní ročník může být zatím nejnáročnější.