20 Největších Výbuchů v Historii Sportu

Sportovní fanoušci milují kousání nehtů, dolů na drát hry. Dva rovnoměrně sladěné týmy jdou hlava k hlavě mohou být must-watch hry, které se promění v klasiku všech dob. Zápasy jako Světová série 2016 mezi Cleveland Indians a Chicago Cubs nebo zázrak na ledě na olympijských hrách 1980 jsou vzrušující. Udržují sportovní fanoušky přilepené na sedadlech a televizních obrazovkách sezónu co sezónu. Bohužel ne každá hra může být tak vzrušující.

v mnoha případech jsou vysokoškolské a profesionální týmy beznadějně přehrány, překonány a přepracovány.

bez ohledu na to, jak hrál poražený tým, si vítězové zasloužili svou výhru. K těmto vynikajícím výhrám přispěl výjimečný talent, zdravá strategie a týmová práce. Vezměme si pět gólů Andyho Colea v zápase Manchesteru United proti Ipswich Town v roce 1995. S konečným skóre 9-0, tento rozdíl gólů vytvořil rekord Premier League Soccer, který stále stojí. Pak je tu tenisová profesionálka Steffi Grafová, která ve věku 18 let porazila svou soupeřku Natashu Zverevovou 6-0, 6-0 na French Open 1988. A za 32 minut ne méně.

ve sportu, stejně jako v životě, hrají roli dovednosti, štěstí, načasování a možná i trochu osudu. 24/7 Wall St. přezkoumala historické sportovní záznamy, aby identifikovala 20 největších výbuchů ve sportu-stejně jako tato vítězství jsou ohromující — tak i ztráty. Je třeba poznamenat, že tyto nemusí nutně představovat největší rozpětí vítězství v každém sportu, a hry byly vybrány, aby prospěch novější hry a rozpoznatelné týmy.

24/7 Wall St. hodnotil minulé hry profesionálních, vysokoškolských a mezinárodních sportů, aby našel některé z největších marží vítězství v historii sportu. Velká část údajů pochází ze sportovní referenční rodiny webů.

kliknutím sem zobrazíte 20 největších výbuchů v historii sportu.

Zdroj: Mike Powell / Allsport / Getty Images

20. Golden State Warriors vs Sacramento Kings
> Výsledek: 153 – 91
> Sport: NBA
> Datum: Nov. 2, 1991

do poločasu, Golden State Warriors jasně najevo, že berou domů velké vítězství v jejich zápas-up proti Sacramento Kings. Skóre bylo 88-41. Nakonec byla hranice vítězství ještě větší: 153-91. Čtyři bojovníci nastříleli alespoň 20 bodů.

zdroj: s laskavým svolením Syracuse Nationals

19. Syracuse Nationals vs. New York Knicks
> Výsledek: 162-100
> Date: Dec. 25, 1960

Na Štědrý den v 1960, hostitel Syracuse Nationals porazil New York Knicks 162-100. Tento 62 bodové vítězství nastavilo rekord pro největší výbuch v historii NBA-ten, který trval 12 let. Dnes je rekord vyrovnaný čtvrtým největším v historii NBA. Příslušníci hráčů Hal Greer a Dave Gambee každý zaznamenal 24 bodů a sedm dalších Příslušníků hráči vstřelené v dvouciferných čísel. To zůstává nejvíce pokřivený porážka v historii Knicks franchise.

Zdroj: Jamie McDonald / Getty Images

18. Německo vs. Brazílie
> Výsledek: 7-1
> Sport: Fotbalové Mistrovství Světa
> Datum: 8. července 2014

Hostitelské země Brazílie byl bez okolků vyhnal tím, že Německo během Mistrovství Světa ve fotbale 2014 v semifinále. Německo přijalo masivní vedení v prvním poločase, vstřelil pět branek během 6 minut do 29 minut. Brazílie na domácí půdě neprohrála soutěžní zápas od roku 1975.

Zdroj: Rick Stewart / Getty Images

17. Minnesota North Stars vs. Winnipeg Jets
> Výsledek: 15-2
> Sport: NHL
> Datum: Nov. 11, 1981

v 1981, Minnesota North Stars směroval Winnipeg Jets v 15-2, se blíží jeden gól NHL jediný zápas bodování rekord. Bobby Smith zaznamenal čtyři góly a tři asistence. North Stars měli celkem 51 střel, ve srovnání s Jets ‚ 42. Hráči Jets vzali vinu kolektivně, spíše než hromadit to všechno na brankáře Douga Soetaerta.

zdroj: S laskavým svolením Baseball Digest / Wikimedia Commons

16. Boston Red Sox vs. St. Louis Browns
> Výsledek: 29-4
> Sport: MLB
> Datum: 8. června 1950,

Boston Red Sox 29-4 beatdown St. Louis Browns na 8. června 1950 zůstává jedním z nejjednoznačnějších zápasů v historii Major League Baseball. Síň slávy Red Sox Bobby Doerr zasáhl tři homeruny a Ted Williams a Walt Dropo zasáhli pár dlouhých míčů. Sedm bostonských pálkařů mělo více RBI. K tomu došlo jen jeden den poté, co Red Sox porazil Browns 20-4.

zdroj: archiv sportovních zpráv / Malcolm W. Emmons / Wikimedia Commons

15. Los Angeles Lakers vs. Golden State Warriors
> výsledek: 162-99
> Datum: 19.března 1972 na Golden State Warriors. Síň slávy Wilt Chamberlain a Jerry West drželi válečníci relativně pod kontrolou. Gail Goodrich nastřílel 30, jeden z osmi Los Angeles hráči v dvouciferných číslech. Warriors byli ve skutečnosti jedním z nejlepších týmů v NBA v této sezóně, díky čemuž bylo vítězství 63 bodů ještě působivější.

Zdroj: Tim de Frisco / Allsport / Wikimedia Commons

14. Cleveland Cavaliers vs. Miami Heat
> Výsledek: 148-80
> Date: Dec. 17, 1991

Cleveland Cavaliers vyhrát proti Miami Heat v prosinci. 17, 1991, zůstává nejvíce pokřivený vítězství v historii NBA. Cavaliers prohrávali 148: 80. Žádný jediný Cavalier nezískal 20 bodů, ale osm z nich zaznamenalo dvouciferné bodové součty. Ačkoli tato hra byla před více než 25 lety, žádný zápas NBA nikdy nepřekonal svůj 68bodový rozdíl.

Zdroj: Ronald Martinez / Getty Images

13. Texas Rangers vs. Baltimore Orioles
> Výsledek: 30-3
> Datum: Srpen. 22, 2007

V srpnu. 22, 2007, Texas Rangers zaznamenal 30 běhů, jediný tým v moderní historii baseballu, aby tak učinily. Rangers dokonce táhli 3: 0, když šli do čtvrté směny, než se jejich netopýři dostali. V době, kdy hra skončila, tým kluboval šest homerunů a každý startér Rangers měl alespoň dva zásahy. Jarrod Saltalamacchia a Ramon Vazquez měli sedm RBI za kus. Ačkoli Rangers byli pravděpodobně unaveni z zaokrouhlování základen celý den, ve skutečnosti museli ten den hrát další hru, protože dovádění 30-3 bylo první hrou doubleheadera. Rangers porazili Baltimore znovu 9-7 ve hře, která začala asi půl hodiny po první hře skončil.

Zdroj: Mike Hewitt / Allsport / Getty Images

12. Manchester United vs Ipswich Town
> Výsledek: 9-0
> Sport: Premier League Fotbal
> Datum: 4. Března 1995

Fotbalové zápasy nejsou vždy vysoce-zaznamenávat věci, ale Manchester United prostě nebude přestat bodování v roce 1995 zápas proti Ipswich Town. Red Devils vsítil devět branek, z nichž pět pochází z Andy Cole, nastavení Premier League rekord gólů vstřelených hráčem v jedné hře. Rekord byl od té doby vyrovnaný, i když ne překonaný.

Zdroj: s Laskavým svolením Detroit Red Wings / Wikimedia Commons

11. Detroit Red Wings vs. New York Rangers
> Výsledek: 15-0
> Datum: Jan. 23, 1944

ještě dnes považován za nejvíce pokřivený zápas v historii NHL, Detroit Red Wings porazil New York Rangers 15-0 na Jan. 23, 1944. Deset Red Wings zaznamenal jako poslední místo, kde Rangers byli beznadějně přečíslen, pouze sbírá devět střel na branku. I když se hra vymkla z rukou, Red Wings nepustili. Syd Howe vsítil hattrick v posledních osmi minutách hry. ESPN hlásil, že Red Wings plácli další ránu kolem brankáře New Yorku těsně poté, co zazněl bzučák, což by byl 16. gól.

zdroj: Matthew Stockman / Getty Images

10. Indiana Pacers vs. Portland Trail Blazers
> Výsledek: 124-59
> Datum: Feb. 27, 1998

Únor. 27, 1998 byl den zapomenout na Portland Trail Blazers. Jejich zápas proti Indiana Pacers se zapsal do historie NBA: bylo to poprvé v historii ligy, kdy tým skóroval dvakrát tolik než jeho soupeř. Konečný výsledek byl 124: 59. Mark Jackson nastřílel 18 bodů a dalších sedm Pacers nastřílelo alespoň 10 bodů. To zůstává druhým největším ziskem vítězství v historii NBA.

Zdroj: Simon Bruty / Getty Images

9. Steffi Graf vs. Natalia Zvereva
> Výsledek: 6-0, 6-0
> Sport: Tenis
> Datum: 4. června, 1988,

V roce 1988 Ženské Finále French Open se zdálo, jako by to bylo vzrušující souboj mezi dvěma nahoru a nadcházející hvězdy tohoto sportu. Steffi Grafová, tehdy pouhých 18 let, převzala 17letou Natalii Zverevovou z Ruska. Ačkoli oba byli teenageři, Graf hrál jako ostřílený profesionál, rozdrtil Zvereva 6-0, 6-0 za pouhých 32 minut. Byl to teprve druhý shutout v grandslamovém finále a poprvé od roku 1911. Finále bylo tak jednostranné, Graf se po zápase divákům omluvil za to, že tak rychle vyhrál.

Zdroj: Thundrplaya / Wikimedia Commons

8. Nebraska vs. Chicago State
> Výsledek: 50-3
> Sport: vysoká škola Baseball
> Datum: 16. března 1999

16. Března 1999, Georgia Tech vyrobeny historii NCAA, když tvrdil, 50-3 vítězství nad Chicago Státu. To byla největší marže vítězství v jedné hře, stejně jako nejvíce běhů, které kdy jeden tým zaznamenal v baseballové hře NCAA. Porážka ve skutečnosti mohla být mnohem horší, ale hra byla ukončena podle pravidla milosrdenství po 6 ½ směně.

Zdroj: BravissimoS / iStock

7. Austrálie vs. Nový Zéland
> Výsledek: 58-0
> Sport: Světový Šampionát v ledním Hokeji
> Datum: 14. Března, 1987,

Nový Zéland je národní hokejový tým byla vytvořena méně než před rokem 1987 mistrovství světa. Tým byl naprosto rozdrcen Jižní Korea 35-2 v jejich úvodní zápas, ale pak se věci mnohem horší, když hrál soupeř v Austrálii. Ukázalo se, že australský tým byl složen z mnoha Kanaďanů a Evropanů, kteří byli s tímto sportem mnohem lépe obeznámeni než mnozí v teplejším podnebí Austrálie. Poté, co Australský tým nasbíral několik prvních gólů, Novozélandský brankář se stáhl ze hry, opouštět zálohu, aby se dostal na desítkykrát. Do konce hry Austrálie nasbírala 58 gólů a žádný se nevzdala, čímž snadno překonala předchozí světový rekord.

Zdroj: Kevin Casey / Getty Images

6. Seattle Seahawks vs. Arizona Cardinals
> Sport: NFL
> Date: Dec. 9, 2012

Arizonští kardinálové utrpěli drtivou ránu, když je Seattle Seahawks clobbovali 58-0 v prosinci. 9, 2012. Běh zpět Marshawn Lynch běžel 128 yardů na 11 nese a zaznamenal tři přistání. Rozehrávač Russell Wilson sotva hrál ve druhém poločase, protože Seattle byl tak daleko před námi. Seattle Seahawks vytvořil franšízový rekord v počtu bodů a kardinálové otočili míč neuvěřitelných osmkrát.

zdroj: Elsa / Getty Images

5. New England Patriots vs. Tennessee Titans
> výsledek: 59-0
> Datum: Říjen. 18, 2009

zima, sníh a hraní na mokré zemi, Říjen. 18, 2009 hra mezi New England Patriots a Tennessee Titans je jistě nezapomenutelný. Patrioti porazili Titány 59: 0. Tom Brady se během této hry zapsal do historie za házení nejvíce touchdown průchodů za čtvrtinu, s pěti. Titáni mezitím skončili s negativními přihrávkami. Skóre mohlo být ještě horší,ale Brady byl na začátku druhé půle stažen.

zdroj: Ronald Martinez / Getty Images

4. Oklahoma vs. Texas A&M
> Výsledek: 77-0
> Sport: College Football
> Datum: Nov. 8, 2003

Nov. 8, 2003 hra mezi Oklahoma a Texas a& M byl úplný výbuch. Jednalo se o odplatu svého druhu, protože Texas a& M zmařil šanci Oklahomy na národní titul v předchozí sezóně. Oklahoma zvítězila 77: 0 nad Texasem a&m. Jason White vyrovnal rekord školy pěti přihrávkami touchdown-vše v první polovině. Deset z Oklahomy první 11 útočné majetky byly přistání. Texas a&M neměl ofenzivně úspěch. Kromě toho, že byl vyřazen, Aggies měli více trestných yardů, s 63, než útočné yardy na 54.

zdroj: Wikimedia Commons

3. Chicago Bears vs. Washington Redskins
> Výsledek: 73-0
> Date: Dec. 8, 1940

Chicago Bears triumfoval nad Washington Redskins, 73-0, na Dec. 8, 1940 ve hře NFL Championship. Konečný výsledek byl naprostým překvapením, protože medvědi skutečně prohráli s Redskins tři týdny předtím, 7-3. Chicago skóroval v první minutě a nepřestal až do konečné zbraň. Zábavný fakt: cvičné míče byly použity k dokončení hry, protože medvědi kopali každý herní míč, který měli na tribunách, na extra body.

Zdroj: Michael Reaves / Getty Images

2. Michigan vs. Rutgers
> výsledek: 78-0
> Sport: vysokoškolský fotbal
> Datum: Říjen. 8, 2016

Michiganův výbuch 78-0 nad Rutgersem v 2016 je největší výbuch, který tým FBS kdy obdržel. Wolverines spěchali na 486 yardů a devět přistání, zatímco Scarlet Knights měli jen 39 yardů celkem. Rutgers nedokázal ani dostat první dolů až do čtvrtého čtvrtletí a udeřil 16 časy v době, kdy hra skončila.

1. Georgia Tech vs. Cumberland
> Výsledek: 222-0
> Datum: Oct. 7, 1916

v 1916, Georgia Tech zničen Cumberland College, 222-0. Cumberland údajně vypnout svůj fotbalový tým před zápasem hrál, ale Georgia Tech — údajně naštvaná, Cumberland bití jejich baseballový tým 22-0 — požadoval Cumberland čest jejich původně plánované hry, tak Cumberland poslal narychlo shromáždil posádku a je to vidět. Georgia Tech zaznamenal 32 přistání celkově. Cumberland, na druhou stranu, měl 15 obraty-devět mumlá a šest zachycení. Hlavním trenérem Georgia Tech byl John Heisman. Pokud toto jméno zní povědomě, je to proto, že cena za nejlepšího vysokoškolského fotbalistu v zemi je pojmenována na jeho počest.